≡ Menu

Stres Yönetimi

“Herhangi bir kendini geliştirme programının başarıya ulaşabilmesi için üç şeyi bilmemiz gerekiyor: 1) Şu ânda hangi noktadayız? 2) Buradan nereye gitmek istiyoruz? 3) Amaçladığımız yere nasıl ulaşırız? Bir kendini geliştirme programı olan ‘stres yönetimi’ de, stresle başa çıkma yolunda nerede durduğunuzu anlamanızda yardımcı olacaktır size. Dolayısıyla, gelişim kaydetmede ilk adım, stres belirtilerinin neler olduğunu bilmek ve kavramaktır.

“Stres belirtileri ruhsal, duygusal, sosyal, zihinsel ve fiziksel nitelikte olmak üzere beş kategoriye ayrılmaktadır. Ayrıca bu belirtiler birbirini etkilemekte ve çoğu kez bizi stres kapakbir kısır döngüye sokmaktadır. Mesela, öfkeli bir davranış karşısında başınızın ağrımasıyla tepki veriyorsanız, o ağrı uykunuzu bölecek; uykusuz kalmanız da ruhsal durumunuzu kötü ve olumsuz bir  şekilde etkileyen bir stres faktörü olarak ortaya çıkacaktır. Stres faktörleri çok yakın olarak ve insanı öfkeden deliye döndürecek derecede birbirleriyle bağlantılıdır.”

* * *

Arthur Rowshan ise bu kitabında size kişisel stres belirtilerinizi nasıl tanıyacağınızı öğretiyor ve stressiz bir yaşam sürmenize dair, kolayca uygulanabilecek teknikleri ve zihinsel becerileri kapsayan bütünsel bir yaklaşım sunuyor…

 

Türkçesi: Şahin Cüceloğlu

224 sayfa

3. basım: Kasım 2015

1-2. basım: 1998-2011 (Sistem)

Fiyatı: 20 TL

Geliştiren Kitaplar: 6

Aura Kitapları: 27

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz

Sonraki yazı:

Önceki yazı: