≡ Menu

Rekabet Stratejisi

İngilizcede yüzün üstünde baskı yapan ve Türkçeyle birlikte yirmiyi aşkın dile çevrilen Rekabet Stratejisi, tüm dünyada işletme stratejisi kuramını, uygulamasını ve öğretimini tepeden tırnağa değiştiren devrimci bir yapıttır. Tüm büyük çalışmalar gibi, yalınlığıyla heyecan veren bu sektörler analizi, sektör rekabetinin karmaşıklığını beş güç aracılığıyla yakalıyor. Yine de Porter, bugüne dek geliştirilmiş en güçlü rekabet araçlarını sunuyor: en düşük maliyet, farklılaştırma ve odaklanma.

İlk basımından bu yana geçen yirmi yıl içinde, Porter’ın rekabetçi davranışı öngörme çerçevesi, şirketlerin rakiplerine bakış tarzını değiştirdi ve rakip değerlendirmesi adyıla yepyeni bir disiplinin doğmasına yol açtı. Büyüklü küçüklü şirketlere mensup milyonu aşkın yönetici, yatırım analisti, danışman, öğrenci ve akademisyen, Porter’ın görüşlerini benimsedi ve sektörleri değerlendirmek, rakipleri anlamak ve rekabet konumlarını seçmede bu görülerden yararlandı.rekabet strateji kapak

Rekabet Stratejisi, yönetim düşüncesinde bir boşluğu doldurdu. Daha sonraki tüm çalışmaların üzerine inşa edileceğini kalıcı temeli kurdu.

Türkçesi: Gülen Ulubilgen

496 sayfa

3. Basım: Eylül 2015 (Aura)

1-2. Basım: 2000-2008 (Sistem)

Fiyatı: 40 TL

İş Dünyası: 4

Aura Kitapları: 17

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz