≡ Menu

Migren

“Migren için henüz yüzde yüz etkili bir ‘önleyici’ ilaç bulunmuş değildir, ama canımızın bu kadar fazla yanmasını durduracak bir yol vardır: Migreni kontrol altında tutmayı sağlayacak olan bu yeni, güvenli, doğal ve inanılmaz derecede etkili yol, benim geçmiş on beş yılı aşkın sürede binlerce baş ağrısı hastasını tedavi ettiğim New York Baş Ağrısı Merkezi’nde öncülüğünü üstlenmiş olduğum ‘üçlü tedavi’ yöntemidir.

“Bu tedaviyi keşfetmeden önce ben de migren hastalarına yazılan son ilaçları rutin bir şekilde reçete eden diğer nörologlara benziyordum. Fakat bu hastaların tekrar tekrar geri gelmeleri de onları aslında tedavi edememiş olduğum anlamını taşıyordu. Elbette yardım ediyordum onlara, ama problemlerini bir seferde ve tümüyle ortadan kaldıramıyorum, çünkü ilaç almak migren için kalıcı bir çözü değildi asla.

“Cevabı bulmak için yıllarca tıp literatürünü taradım, meslektaşlarımla konuşup tartışdım, hastalarımla sonu gelmek bilmeyen sohbetlere girdim, her vesileyle her kaynakta yeni fikirler aradım ve ipuçlarını birbirine ekleyip hem kendi yöntemimi buldum, hem de bu kitabı ortaya çıkardım…”

migren kapak

Türkçesi: Tamer Tosun

208 sayfa

Birinci basım: Ağustos 2008

Fiyatı: 3 TL (ucuz seri)

Sağlık Kitapları:1

Aura Kitapları: 11

Sonraki yazı:

Önceki yazı: