Kişiliklerimizle Var Olmak
≡ Menu

Kişiliklerimizle Var Olmak

Birbirimizin gözüne giriyoruz, gözünden düşüyoruz. Birilerine kendimizi ispatlamak için çırpınıyor ya da rezil oluyoruz. Birbirimizi aşağılıyor ya da yüceltiyoruz. Birbirimizin ‘kişilikleri’ni merak ederek, ölçerek, biçerek yaşıyoruz. “İş insanın aynasıdır” atasözüyle yapılana bakıp birinin ne biçim bir insan olduğunu anlayabileceğimize inanıyoruz. “İnsan yedisinde neyse, yetmişinde de odur” deyişiyle insan kişiliğinin değişmezliğini savunabiliyoruz.

Sözde bir ‘insan borsası’nda değer kapmaca mücadelesi veriyoruz. Bu borsada kimimiz kazandığına inandığımız bir kişilik değerinin sarhoşluğuyla ama aynı zamanda o değeri kaybetme kaygısıyla, kimimiz ise borsanın dibine vurmanın çöküntüsüyle yaşıyoruz.

Psikoterapist A. Kadir Özer bu kitabında, ‘insan borsası’nın ne kadar gerçek olduğunu sorgularken, neredeyse her taşın altından bir ‘kişilik’ çıkar saptamasına ve ‘kişilikli’ olmanın yaşamda somutlaşan nice derdine örneklerle açıklık getirmektedir.

Bu kitap, okuyucuya, “BEN kimim?” yerine, “BEN kimlerim?” sorusunu sormaya ve sanal insan borsasından çıkmaya bir davettir…

1. basım: Şubat 2018

256 sayfa

Fiyatı: 25 TL

Düşünce-Psikoloji: 7

Aura Kitapları: 54

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz

Sonraki yazı:

Önceki yazı: