Anne ve Çocuk Yogası
≡ Menu

Anne ve Çocuk Yogası

Sadece bir çocuk yogası kitabı yazmaktan ziyade anneleri de işin içine alan bir kitap yazmamdaki amaç ebeveynlerin yogayı kendileri için keşfederken çocuklarına da öğretmelerini istememdi. Bu sayede hem kendilerini daha zinde ve mutlu hissetmelerini hem de çocuklarıyla keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerini amaçladım. Kitaba çocuklarına okumaları için konularını gerek halk masallarından gerek Mevlana Celaleddin Rumi’den gerek kendi hayal dünyamdan aldığım fabllar koydum. Daha kolay okunabilmeleri için fablları şiir şeklinde yazdım.

Bu kitapta yogaya yeni başlayan herkesin kolayca yapabileceği hareketlere yer verdim. Hareketleri profesyonelce yapan birinden ziyade bir çocuğu tercih ettim çünkü kitaba bakan diğer çocukların bu sayede yogayı kendilerine daha yakın bulacaklarını düşündüm.

Yogaya başladığınızda eller ve kollar en başta istenilen pozisyonda olamasalar da zamanla düzelirler. Hareketler sırasında çocuklara çok fazla müdahale etmemek gerekir. Aksi takdirde sıkılarak yapmaktan vazgeçerler. Yoga sevdikleri ve eğlendikleri bir aktivite olmalıdır. Asla sıkıcı bir ders haline gelmemelidir. Yoga disiplindir ancak hiçbir zaman zorlamaya yer yoktur. İçsel disiplin ve düzen zamanla kendiliğinden gelişir. Yoga akışta olmayı bize doğal yoldan öğretir.

 

1. basım: Ocak 2018

128 sayfa

Fiyatı: 20 TL

Faydalı Kitaplar: 7

Aura Kitapları: 52

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz